Parfüm Nedir?

Parfüm kadın erkek hepimizin hayatında önemli yer kaplar. Peki ya dışarıya çıkarken sıkmayı, sürmeyi unutmadığımız parfümler hakkında ne kadar şey biliyoruz?

Parfüm, doğal çiçek özlerinden elde edilen hoş kokulu bir karışımdır. Parfüm yapımı eski çağlara kadar dayanmaktadır. İlk çağ medeniyetlerinde bile kokuya olan düşkünlük görülmektedir. Ellerinde bulunan çiçekler, baharatlar ve çeşitli hayvansal özlerle parfümler yapıyorlardı. Daha sonraları ise soylular arasında popülerleşmiştir. İlk modern parfüm ise “Macaristan Suyu” adında birçok çiçek özü yağı ve baharat karışımından elde edilmiştir. Zamanla Avrupa’da yaygınlaşmaya başlamış ve günümüzün vazgeçilmez bir ürünü haline gelmiştir.

Parfüm adeta kişiliği yansıtır. Her tende ayrı bir ahenkle dans eder. Parfüm seçimi çok önemlidir. Şişeden doğrudan koklanmamalıdır. Seçerken is üst üste kokular koklamak koku algısını kısa süreliğine işlem dışı yapmaktadır. Bu yüzden 2-3 koku kokladıktan sonra dinlenmeli ve algının yerine gelmesini beklemeliyiz. Parfüm seçiminde mutlaka teninizle uyumuna dikkat etmelisiniz. Esmerlere, buğdaylara ve açık tenlilere özellikler belirtilen kokular vardır. Esmer tenliler genelde baharatlı kokuları tercih eder, buğday tenliler çiçeksi ve açık tenliler ise şekerli kokuları tercih ederler. Tabi ki de zevkler ve renkler tartışılmaz fakat parfüm alırken bu konuları atlamamanızı isteriz. Parfümün kalıcılığı herkesin istediği ve tercih ettiği bir durumdur. Birçok önemli markalar bile çabucak uçan parfümler üretmektedir. Her ne kadar parfümün bilekler, ense, şakaklar, diz arkası ve boyundaki damarlarda kalıcılığını bilsek ve ona göre koku sürsek de bunun bir etkisi olmuyor ve uçucu kokuları aldığımızla kalıyoruz. Şimdiye kadar aldığınız özel üretim ve ya dolum parfümleri bir kenara bırakın Allpaso’da aradığınız tüm özellikleri karşılayan parfümler bulunmaktadır.

Allpaso’da tüm marka parfümlerin orijinal testerlarını bulabilirsiniz. En uygun fiyatta testerları çevrimiçi sitemizden sipariş edebilirsiniz. Parfümleri kapınıza kadar getiriyoruz. Üstelik ücretsiz kargo ve kapıda kontrol etme imkânı sağlıyoruz. Diğer sitelerde olan ve parfüm gibi ürünlerde neredeyse imkânsız görülen iade imkânı kullanmadığınız takdirde sağlıyoruz. Açtınız ve beğenmediniz mi kutusu ve ambalajı açılmış olmasına rağmen bizler kabul ediyor ve şikâyetiniz ya da memnuniyetsizliğiniz ne ise cebinizden ekstra bir ücret çıkmaksızın değerlendiriyoruz.  Tüm iade, değişim ve kargo ücretleri Allpaso ya aittir. Nereye giderseniz gidin şıklığınıza şıklık katacak sihirli bir dokunuş olan parfümlerin kalitelilerinin, Hollywood yıldızlarının kullandıkları markaların, en kalıcılarının tek adresi Allpaso siz değerli müşterilerimizin memnuniyetiyle çalışmalarını sürdürmektedir. Büyüleyici kokularla sizi mutlu etmek gayemizdir. Cennetten bir soluk almak isteyen herkesi Allpaso ya bekliyoruz.